Про просування реформ
В КАБІНЕТІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ УЧНІ БРОДІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ВЧАТЬСЯ ЗБЕРІГАТИ ЕНЕРГОРЕСУРСИ

В сучасних умовах рівень знань та поведінка громадян в сфері енергозбереження не в повній мірі сприяють економному споживанню енергоресурсів. Згідно з положеннями Закону України «Про енергозбереження» виховання ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів забезпечується шляхом навчання і широкої популяризації та пропаганди економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження. Виходячи із завдань виховання в учнів енергозберігаючого способу життя та зважаючи на необхідність наближення навчання до практики в Бродівській гімназії імені Івана Труша відкрили демонстраційний кабінет енергоефективності. За рік існування кабінету більше 150 учнів гімназії отримали сертифікати про проходження курсу, які підтверджують їх компетентність з питань енергоефективності.

Детальніше...
 
Яворівська програма енергозбереження не тільки економить кошти мешканців району, а й мотивує їх впроваджувати заходи з енергоефективності

В Україні через незабезпеченість енергоефективності будівель втрати тепла в будівлях становлять 47%. У час значного здорожчання природного газу для населення особливо гостро постає питання проведення дорогих енергозберігаючих заходів. Щоб сприяти активній термомодернізації житла Яворівська районна адміністрація розробила програму енергозбереження для населення на 2017-2019 рр. Станом на вересень 2019 року 108 мешканців Яворівського району району скористались коштами програми на загальну суму 616 346 грн.

Детальніше...
 
«Не газом єдиним», - вирішили у Жовкві і перевели котельні на деревну щепу

Рівень енергоспоживання в України приблизно у 3 рази вище, ніж у ЄС та у 2 рази вище, ніж середній у світі. У час значного здорожчання природного газу особливо гостро постає питання переведення котелень на альтернативні види палива. У кожному регіоні є той чи інший вид альтернативного палива. У м. Жовква за рахунок коштів ЄС модернізовано і переведено з газу на деревну щепу дві із трьох міських котелень. На сьогодні 60% будинків міста не залежать від газу. Заміна газу деревиною зекономила місту у 2018 р. 650 тис. грн. В 2019 році обидві котельні з твердопаливними котлами будуть працювати уже на повну потужність і економія коштів зросте.

Детальніше...
 
ЗАВДЯКИ ЕСКО-МЕХАНІЗМУ КОМУНАЛЬНА ПОЛІКЛІНІКА ДРООБИЧА ЗАОЩАДЖУВАТИМЕ ТЕПЛО

 

На сьогодні, у зв’язку із значним подорожчанням теплоносіїв, утримання комунальних об’єктів соціальної сфери обходиться надзвичайно дорого, в місцевих бюджетах немає коштів на їх термомодернізацію. Законом України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» та прийнятими на його виконання підзаконними актами передбачена можливість залучення бюджетними закладами приватних інвестицій на умовах енергосервісу. Дрогобицька міська поліклініка використала надані державою можливості, уклавши договір зі столичним інвестором ТОВ «КиївЕСКО», за яким провела ряд енергоефективних заходів, підготувавши опалювальну систему до зимового періоду. За розрахунками за час дії контракту планується отримати загальну економію в сумі 1 165 тис. гривень.

Детальніше...
 
Енергетика на дріжджах або як «Компанія Ензим» виробляє біогаз з відходів виробництва

 

Рівень енергоспоживання підприємств України приблизно у 3 рази вище, ніж у ЄС та у 2 рази вище ніж середній у світі. Хоча структура економіки в Україні та інших країнах відрізняється потенціал для українських підприємств є величезним. Окрім того, дорога електроенергія з викопного палива, великі втрати при передачі енергії, здорожчання природного газу змусили українських виробників звернутись до відновлювальних та альтернативних джерел енергії. ПрАТ «Компанія Ензим», відомий український виробник дріжджового продукту «Львівські дріжджі», побудував та ввів в експлуатацію біогазову установку, що працює на власних очисних спорудах і виробляє біогаз з відходів виробництва. Продуктивність біоустановки на сьогодні складає 620 м3/год. Це означає, що компанія за рахунок генерації біогазу економить 3,7 млн м3  природного газу або практично повністю покрила потребу в природному газі.

Детальніше...
 
НЕ ТІЛЬКИ ГРОШІ НА ВІТЕР, А Й ГРОШІ З ВІТРУ АБО ЯК «ЕКО-ОПТІМА» РОЗВИВАЄ ВІТРОВУ ЕНЕРГЕТИКУ В УКРАЇНІ

 

Зменшення видобутку вугілля через окупацію Донбасу, екологічні ризики розвитку атомної енергетики змушують шукати нові джерела енергії. Держава стимулює вітроенергетику, закупляючи вироблену електроенергію. Група компаній «Еко-Оптіма» на своїх двох вітрових електростанціях (ВЕС) в Карпатах Львівської області виробляє в рік біля 75 млн кВт/год. електроенергії, чим можна повністю забезпечити потреби усього Старосамбірського району.

Детальніше...
 
І собі, і людям: «Мебель-Сервіс» економить на електроенергії завдяки власній біоТЕЦ

Зменшення запасів викопних енергоресурсів та збільшення витрат на виробництво електроенергії змушує споживачів шукати власні джерела електроенергії. Компанія «Мебель-Сервіс» генерує на власній біоТЕЦ теплову та електричну енергію з відходів від власного меблевого виробництва. Тепер підприємство не тільки є енергонезалежним, але і реалізує надлишки виробленої енергії в загальну електромережу країни. Реалізованою біоТЕЦ енергією можна забезпечити життєдіяльність містечка на 10-13 тис. населення.

 

Детальніше...
 
Чому коли світить сонце, у директора «Карпати-Логістик» завжди хороший настрій

Дорога електроенергія з викопного палива, великі втрати при передачі енергії змусили українських виробників звернутись до відновлювальних джерел енергії. ТзОВ «Карпати-Логістик» на даху своїх складських приміщень площею 30 тис. м2 встановило 7410 сонячних панелей загальною потужністю 2 МГВт. Завдяки прийнятому у 2017 році Закону «Про ринок електричної енергії» на виконання Угоди про асоціацію України з ЄС, компанія продає частину електроенергії на суму 48-50 тисяч гривень в день у літній період.

 

Детальніше...
 
ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ – ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ

Чи у правильному напрямку рухається Україна на шляху до запровадження європейських стандартів енергоефективності? Чи достатня законодавча база для впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій? Чи готові міста і регіони управляти енергетичними ресурсами? На ці та інші питання шукали відповіді учасники конференції «Енергоефективність: виклики, перспективи та можливості у співпраці з Європейським Союзом», яка відбулася 26 червня 2019 року в столиці України Києві.

 

Детальніше...
 
СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

5 червня 2019 року  у Тернополі відбувся круглий стіл, на якому представники влади, громадськості та бізнесу обговорили важливі для регіону питання стратегії забезпечення енергоефективності та енергозбереження. Ініціаторами обговорення  виступили ГО "Інститут Регіонального Розвитку" і  управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської  облдержадміністрації.

Детальніше...
 
Виконання ЕСКО договорів в контексті імплементації Угоди про Асоціацію

Питання енергозбереження є актуальним у всьому світі, адже викопні ресурси стрімко дорожчають, а ті ресурси, що ми використовуємо, споживають вкрай неекономно. Перед нами стоїть завдання щодо підвищення енергоефективності приміщень, проте це потребує інвестицій. У нинішній економічній ситуації у держави немає коштів, щоб забезпечити  комплексне фінансування утеплення приміщень, тому механізм ЕСКО-контрактів є затребуваним.

Детальніше...
 
Громадський моніторинг енергоефективності: європейський вектор регіонального розвитку

Енергоефективне господарювання – це не тільки «головна біль» для місцевої влади, а й головний напрямок  роботи громад та  громадських організацій. Саме сьогодні, зважаючи на систематичне підвищення цін на енергоносії, громадські організації повинні спонукати владу до дій, які наближають регіон до європейських стандартів енергоспоживання. В цьому плані актуальним є громадський контроль за діями влади, моніторинг стану реалізації діючих програм та проектів з енергоефективності, оцінювання динаміки параметрів енергоощадливості регіону.

 

Детальніше...
 
Проведення енергетичних реформ в регіоні в рамках Угоди про асоціацію з ЄС

У сучасних реаліях енергоефективність  виступає основним маркером незалежності та ідентичності держави та визначає її готовність до інноваційного розвитку, залучення новітніх технологій та інвестицій.

24 січня 2019 року у Львові відбулася підсумкова конференція "Проведення енергетичних реформ в регіоні в рамках Угоди про асоціацію з ЄС" в межах проекту «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті угоди про асоціацію між Україною та ЄС», в рамках програми «Просування реформ в регіони», який реалізовувався Інститутом Регіонального розвитку спільно із Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій та «Європейською правдою» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Детальніше...
 
Енергоефективність Тернопільщини: виклики та досягнення в умовах євроінтеграції

Угода про Асоціацію з ЄС надає Україні можливість посилити системний та комплексний підхід до питань енергоефективності на державному та регіональному рівні  Зокрема шляхом формування політики на національному та регіональному рівнях, вдосконалення нормативно-правової бази задля впровадження європейських стандартів у цій сфері та швидшій інтеграції українського енергетичного ринку у європейський ринок, що є надважливим у часі намагань України стати енергонезалежною. Також зобов'язання України у цій сфері охоплюють підвищення енергоефективності у процесі виробництва, транспортування, розподілу та використання енергії, створення ринкових механізмів підтримки та впровадження енергоефективності.

 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3