Реформа районного поділу в Україні: аналіз, обґрунтування та адвокатування нового районного поділу західних областей України

Проект "Реформа районного поділу в Україні: аналіз, обґрунтування та адвокатування нового районного поділу західних областей України"

Починаючи з 2014 року в Україні започаткована реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Проте зміни здійснюються практично лише на базовому (локальному) рівні.

 

Усвідомлюючи виправданість першочергового вирішення проблем ефективності управління на цьому рівні та погоджуючись з твердженням, що на місцевому рівні сформувалися основні інституційні загрози економічній безпеці України, слід зазначити, що реформування має охопити також вищі рівні адміністративно-територіального устрою. Неузгодженість процесів реформування базового й районного рівнів системи адміністративно-територіального устрою уже демонструє низку проблем. Тому не слід обмежуватися реформуванням лише базового рівня адміністративно-територіального поділу.

 

Метою проекту є створення аналітично та науково обґрунтованої моделі формування нового районного поділу у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях .

Проект "Реформа районного поділу в Україні: аналіз, обґрунтування та адвокатування нового районного поділу західних областей України" реалізовується Інститутом Регіонального Розвитку в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу.

Думки, висловлені експертами  в рамках проекту, жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу."